تا این موقع؟ قبل از اینکه درو باز کنه تو خیابون به ساعتم نگاه کرده بودم، ده و نیم بود اما از ترس دوباره به ساعتم نگاه کردم گفتم وای! نزدیک یازده شبه که. مامان روی کاناپه نشست و پاشو گذاشت روی پاش و بهم زل زد " خب؟ " خب چی؟ " با کی بودی؟ " 

گفتم که مامان جان با سیما دارم می رم بیرون. خودت خونه بودی وقتی سیما زنگ زد گفت بریم بیرون که! " من که جای تو گوشی رو نداشتم ! " می ذاری لباسمو عوض کنم؟ " مگه جلوتو گرفتم؟ " رفتم تو اتاقم " کجا ها رفتین؟ " کافی شاپ " کدوم کافی شاپ؟ " حرصم در اومده بود. می خواستم بیفتم سر لج اما حوصله دعوا نداشتم، دی. " کجا هست؟ " لباسمو عوض کردم و اومدو کنارش واستادم، انتهای خیابون طالقانی.

" گفتی با کی رفتی؟ " سیما " چی خوردین؟ " آب جو " راستشو بگو " آخه مادر من چی باید می خوردم؟ کافه گلاسه." شلوغ بود؟ " تقریباً، چایی می خوری؟ " نه " رفتم تو آشپزخونه و برا خودم چایی ریختم." شام نمی خوری مگه؟ " پیتزا خوردم." أه! پس پیتزا هم خوردی. چرا نگفتی؟ " یادم رفت." جداً ؟ معمولاً یادت نمی رفت . اونجا با کی رفتی؟ " با سیما " سیما با کی بود؟ " با من " دیگه کجا ها رفتین؟ " 

همون خیابونای اطرافو دور زدیم. چایی رو گذاشتم روی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نینا گلستانی , داستان کوتاه


ادامه مطلب
تاريخ : شنبه ۱٦ فروردین ۱۳٩۳ | ۱:٠٥ ‎ق.ظ | نویسنده : محمدجوادنصریان | نظرات ()

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، فلوبر برخی آثارش را با استفاده از تجربیاتی خلق کرد که در سفر به نقاط مختلف جهان به دست آورده بود و بعضی دیگر را با الهام از زندگی خصوصی خود و روابطش نوشت؛ نویسنده‌ای که بیش از همه آثارش، با نخستین رمانش با نام «مادام بوواری» شناخته شده است. او یکی از تاثیرگذارترین رمان‌نویسان قرن نوزده میلادی است؛ نویسنده‌ای که اغلب آثارش را با الهام از مکاتب ادبی واقع‌گرایی و طبیعت‌گرایی نوشت و از مسایل روانشناسانه نیز بهره برد تا بتواند آثارش را با سبکی باورپذیر به مخاطب عرضه کند. 

فلوبر در یکی از شهرهای فرانسه به نام روآن به دنیا آمد؛ شهری که پدرش در یکی از بیمارستان‌های آن یک جراح تجربی بود. او در جوانی به خواسته والدینش برای تحصیل در رشته حقوق وارد دانشگاهی در پاریس شد، با این‌که علاقه او به ادبیات و نوشتن وصف‌ناشدنی بود. مدت کمی بعد فلوبر به سمت علاقه شخصی‌اش بازگشت و حدود یک سال بعد از ترک دانشگاه، یعنی سال 1845، نگارش نسخه اولیه رمانی با نام


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: گوستاو فلوبر , زندگینامه , آثار


ادامه مطلب
تاريخ : شنبه ۱٦ فروردین ۱۳٩۳ | ۱:٠۱ ‎ق.ظ | نویسنده : محمدجوادنصریان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.